Prečo by ste mali zvážiť prijímanie bezkontaktných platieb

Pandemické opatrenia spôsobujú v celej Európe výrazné zmeny. Spoločnosti VISA a MasterCard ako odpoveď na vyjadrenia Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) zvýšili limit pre bezkontaktné platby a podieľajú sa tiež na ďalších aktivitách smerujúcich k podpore platby bezkontaktne.

Dlhodobé vyjadrenia WHO pridali na vážnosti najmä počas súčasnej koronakrízy – hotovosť nie je dostatočne hygienická a bezpečná. Ak podnikáte a máte prevádzku, je pravdepodobne čas zvážiť akceptáciu bezhotovostných platieb.

Prinášame zopár dôvodov.

Bezhotovostné platby nevyžadujú fyzický kontakt so zákazníkom

Jedno z mnohých opatrení pred šírením koronavírusu je najmä dodržiavanie odstupu a minimalizovanie fyzického kontaktu s ľuďmi, o ktorých neviete, s kým sa za posledné obdobie stretli a kde boli. Bezkontaktné platby kartou, mobilom či hodinkami fyzický kontakt nevyžadujú a sú prevedené priamo na váš bankový účet. 

Vyššie tržby

Obchodníci, ktorí prijímajú bezkontaktné platby zvyšujú nákupný potenciál vo svojej prevádzke. Zákazníci nielenže preferujú platby kartou, no sú tiež ochotní minúť viac – nie sú viazaní hotovosťou v peňaženke. Podľa predstaviteľov programu  „Česko platí kartou“ môžu obchodníkovi platby kartou zvýšiť tržby do takmer 18% – a to už je číslo, ktoré stojí za zváženie.

Bezpečnosť

S hotovosťou sa spája mnoho, no je to najmä riziko či šedá ekonomika. Obchodníci, ktorí prijímajú iba hotovosť sú taktiež zraniteľnejší. Prečo? Držanie vyššej hotovosti v prevádzke môže zvýšiť záujem kriminálnikov. Manažment hotovosti prináša riziká a je navyše aj nákladné. 

Kontrola tržieb platieb kartou je jednoznačne jednoduchšia

Prerátavanie hotovosti na záver dňa je únavné. Transakcie platieb kartou však vidíte okamžite vo svojom účte na portáli, na ktorý sa viete prihlásiť z ktoréhokoľvek zariadenia. Sú automaticky nahrávané v systéme, vďaka čomu máte rýchly prehľad o každej platbe a transakcii.

Ako vám vo FiskalPRO vieme pomôcť?

Každý platobný terminál od FiskalPRO prijíma tiež bezkontaktné platby kartou, mobilom, hodinkami či bežnými gastro stravenkami. Platby sú rýchle, účinné a okamžite prevedené na váš účet. Na výber máte z mobilných Android platobných terminálov FiskalPRO A8 alebo FiskalPRO N3, ktoré si viete vziať so sebou v prípade rozvozu alebo obľúbený stacionárny platobný terminál, FiskalPRO VX 520

Jednoducho v skratke, prijímanie bezkontaktných platieb vám nielen zabezpečí fyzickú bezpečnosť vašej prevádzky, ochráni zákazníkov a zamestnancov, ale taktiež poskytne nekomplikovaný proces platieb a ich okamžitý prehľad na portáli.

Neváhajte, reštartuje svoj biznis a vyberte si platobný terminál podľa vašich predstáv z našej ponuky.

Kontaktujte našich predajcov alebo najbližšieho obchodného partnera!

Pripravili sme pre vás upgrade v súlade s legislatívou platnou od 1. 7. 2022

Finančná správa pripravila aktualizáciu VRP, o ktorej vás budeme aktuálne informovať.